Jdi na obsah Jdi na menu
 


29.12.08

A máme Ježíška za sebou... Holky letos dostaly odolné hračky, zatím se jim nepodařila žádná zničit :)) Vánoce jsme trávili v Jeseníkách, kde jsme si užili pravou Vánoční atmosféru - sníh a mráz, ale taky naše brněnské kamarády :)) Nějaké fotečky zde (nejen z Vánoc).

S Amálkou jsem začala chodit na agility. Amálce to jde, se mnou je to o něco horší. Jak přibývá počet překážek v parkuru, není to až taková legrace si celou tu trasu zapamatovat. Taky občas o nějakou překážku zakopnu a pak to lítá :)) Pár foteček zde.

Obrazek


Pořídili jsme si krásné nové krmítko pro ptáčky:

Obrazek


17.11.08

Po včerejší výstavě v Praze máme obrovskou radost! Amálka byla úspěšná a dostala ocenění Výborná 2, res. CAC.

Ing.Jančík - předseda klubu, který v naší třídě vystavoval fenu, opět "nezklamal" a vystavoval fenu, která byla absolutně vyděšená, tahal ji za sebou jako osla, až se samou hrůzou v kruhu pozvracela... A měl ještě tu drzost se s posuzovatelkou dohadovat o jejím posudku. Nakonec z kruhu odešel, aniž by vystavení dokončil. (Jak jsem ale později zjistila - i tak dostal ocenění výborná...)

Pro nás s Amálkou to mělo bohužel dost nepříjemnou dohru, protože zapisovatelky v kruhu zaměnili zrovna náš posudek s touto příšernou fenou a náš titul přisoudili jí. Stálo mě to hodně nervů, ale nakonec se to vysvětlilo a titul máme!

Foto z výstavy zde.

Na výstavě jsme si nechali u stánku časopisu Psí kusy udělat umělecké foto Psem Jírou:

Obrazek


V sobotu jsme byli na procházce s našim kamarádem bostonkem Jerrym. Tady je pár pěkných foteček :)

Obrazek


12.10.08

Minulý víkend jsme navštívili hrad Sovinec a Rešovské vodopády. Na prodhlídku hradu jsme mohli i s Amálkou, místní jsou asi pejskaři :)) Navíc jim hradby hlídají 2 úchvatní barzojové, což to jenom potvrzuje. Fotky zde.Amálka už se zimy nebojí. Má totiž novou slušivou mikinku :))2.10.08

Po dlouhé době u nás byli na návštěve naši kamarádi z Olšan. Amálka se vyřádila s Terezkou, neustále se různě okusovaly a velice si rozuměly. Chtěli jsme si Terezku adoptovat, ale u její paničky jsme se nesetkali s pochopením ... :)) Taky nás dost překvapila Ibinka, která asi (stářím) zapomněla, že programově nesnáší všechny psy. A protože na nikoho nevrčela, neježila se, dokonce ani blbě nečučela, mohla se zcela volně (pravda pro jistotu s náhubkem - ale občas i bez něj) pohybovat ve stejné místnosti jako ostatní. Prostě to bylo fajn a pár foteček je zde.

13. září jsme se zúčastnili Pochodu pro psy přes Pohoří. Chtěli jsme Amálce dopřát kontakt s hromadou cizích pejsků, protože to nám trochu chybí. To se nám moc nezdařilo - nevím jestli byla tak malá účast, nebo šli všichni tu nejkratší trasu, ale v průběhu jsme se míjeli asi jen se třema skupinkama. Ale i tak to bylo fajn, počasí vyšlo a jako odměnu za ujitých 21 km jsme dostali diplom a každý buřta, který nám přišel k chuti :))

A taky jsme se zase po dlouhé době sešli s bostonkem Jerrym. Amálka si hrála nejdřív na dámu a Jerryho trochu přehlížela, ale naštěstí ji to po chvíli přešlo a nakonec se parádně vylítali :))

Amálka s Jerrym v akci:

Obrazek

3.9.08

Národní výstava v Mladé Boleslavi a zároveň speciální výstava (která proběhla už v červenci) pro nás nedopadla zrovna růžově - oba dny VD 4. Co se dá dělat, každý den nemůže být posvícení :)) Fotky nemáme - páneček (a zároveň dvorní fotograf) musel zůstat doma pečovat o Ibinku, která své 11. narozeniny nečekaně "oslavila" kastrací... Jeden den jsme s ní šli k veterináři kvůli vyrážce a druhý den už byla pod kudlou... Už je ale fit a zdá se, že nám Ibinka operací omládla :))

Amálka si taktéž vybrala nemocenskou - měla alergickou reakci na očkování, celá hrozně otekla a vypadala jako sharpei... Taky si prodělala zánět cecíku, což teda taky nebylo nic moc.

Nemocná Amálka:

Obrazek

A taky máme pár nových foteček - v rámci dovolené jsme byli na Sněžce (foto zde) a v Českosaském Švýcarsku (foto zde).

10.7.2008

Užíváme léta a všeho, co k němu patří a ani nestíháme psát sem novinky.

Amálka už plave jako ďábel, moc ji to baví, tak kdykoliv je to možné, jdeme k vodě. Když se u rybníka sejde víc pejsků, vznikají občas zajímavé situace - jako třeba naposledy s mladou stafordkou, která byla pěkně drzá a naší Amálce kradla ve vodě klacíčky. Což si Amálka samozřejmě nenechala líbit a ještě ve vodě se do ní pustila. Už jsem se viděla, jak pro ní skáču a tahám ji poloutopenou ven, naštěstí včas ale zhodnotila svoje síly a možnosti a nechala to být :))

Obrazek

Více foto zde.

Taky jsme navštívili miminka zlatých retrívrů v CHS Eristar Golden. Bylo to naprosto úúžasné a Amálka si se štěňátkama skvěle rozumněla.

Foto štěňátek zde.

A kromě jiného jsme po dlouhé době oprášili kola a jezdíme s Amálkou na kole. Amálka to bere zodpovědně a aby neběhala jen tak na lehko, najde si vždycky pořádný klacek a běží kus cesty s klackem v hubě :)) Ladíme totiž formu na příští víkend, kdy nás čekají hned dvě výstavy v Mladé Boleslavi (speciální a národní), tak snad to k něčemu bude :))

9.6.2008

Amálka zkoušela plavat. V první chvíli, kdy jsem ji malinko popostrčila do hloubky a neměla už pevnou půdu pod nohama, vypadala opravdu zděšeně, plácala nožičkama a kdyby uměla mluvit, asi by i volala o pomoc :))

Obrazek

Ale pak už jí to docela šlo :) Více fotek zde.

25.5.2008

Dnes jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Litoměřicích. Ve třídě mladých se nás sešlo rekordních 9 fen, konkurence byla tedy veliká. Amálka dostala ocenění Výborná, bez pořadí. Dalo by se tedy říct, že byla pátá. Musíme trochu víc běhat (a míň papat), pan rozhodčí řekl, že má Amálka nesportovní postavu... No prostě trapas :-o

I tak jsme ale odjížděli spokojení, jsme rádi, že ne všichni rozhodčí posuzují podle "ksichtu" (zážitek z Prahy).

A protože bylo krásně, udělali jsme si ještě malý výlet na nedaleký hrádek Helfenburk u Úštěka. Je to tam super, doporučuju!

Foto zde.

4.5.2008 - Amálka má 1 rok :))

Tak dnes Amálka oslavila svoje 1. narozeniny. Dostala dort, švidrající prasátko a házedlo (které jsme ovšem během 5-ti minut zničili...).

Více foto zde.

Obrazek

18.4.2008

Vypozorovali jsme mezi bostonkem a pitbulem jistou podobnost:

Obrazek

 

Obrazek

17.4.2008

Záhada s pavoukem rozluštěna - od odborníka pana Dr. Kůrky jsem dostala tuto odpověď:

Pavouk na snímku je pokoutník, s největší pravděpodobností pokoutník tmavý (Tegenaria atrica). Vedle svého příbuzného, ale podstatně menšího pokoutníka domácího je dalším typickým a poměrně hojným pavoukem v lidských příbytcích. Vzácněji žije ve volné přírodě, především v lomech.

Přiznám se, že představa, že můžeme mít doma víc takových pavouků, mě příliš nepotěšila.

Taky jsem přidala nějaké fotečky.

2.4.2008

Amálka dnes ulovila u nás doma v obýváku (!!!) tohoto pavouka! Nevím, ale nějak mi přijde, že tento pavouk nemůže být české národnosti, že k nám přijel na návštěvu z teplých krajin. Už jsem poslala dotaz vzdělaným "pavoukologům", tak uvidíme, co mi odepíšou. Fakt jsem zvědavá.

Obrazek

Obrazek

23.3.2008

Z výstavy v Praze jsme se vrátili trochu zklamaní... Amálka sice dostala ocenění Výborná (třída mladých, v konkurenci dalších 5-ti bostonků), ale nějak jsme měli pocit, že paní posuzovatelka to bere spíš podle "ksichtu" než podle pejska... Např. nejhezšího psa plemene vyhrál pes ing. Jančíka, a to i přesto, že - jak sama paní posuzovatelka řekla - má vadu nohou... Tak nevím... Ale třeba tomu vůbec nerozumím :)

Fotky ve fotogalerii.

1.3.2008

Začali jsme zase chodit na cvičák :) Zkoušeli jsme pár překážek z agility, moc nás to baví a Amálce to docela šlo. No uvidíme, třeba se časem na agility přihlásíme :)

Pár fotek ve fotogalerii.

20.2.2008

Fotky z výstavy jsou úspěšně vloženy do fotogalerie :))

Taky už víme, jak Amálku utahat:

Obrazek

Amálku běhat u kola hrozně baví, konečně se totiž my lidi pohybujeme rychlostí podle jejích představ. Fakt to funguje i na hyperaktivního bostonka :))

10.2.2008

Dnes jsme se zúčastnili naší první výstavy v Brně. Byli jsme ve třídě mladých a Amálka dostala ocenění Výborná 2 a pěkný posudek. Máme ještě trochu rezervy v předvedení, Amálka chodí na výstavním vodítku jako koza na špagátě. Takže to teď máme jako velký úkol a na příští výstavě už vytřeme konkurenci zrak :))

Fotky musím zpracovat, během týdne dodám.

7.2.2008

Úspěšně jsme dokončili výcvikový kurz a dostali jsme diplom:

Obrazek

 

Taky máme nového kamaráda - bostonka Jeremiáše Od Kopce Zebína! Úplně náhodou jsme se potkali a zjistili jsme, že od sebe bydlíme asi 2 km. Radost veliká byla jak u pánečků tak u pejsků. Teda aspoň naše Amálka konečně našla parťáka se stejným temperamentem a po dlouhé době se úžasně vyřádila a vylítala :))

Obrazek

Což teda potěšilo velmi i nás, protože od ní byl konečně na chvíli klid :))

Obrazek

Více fotek je ve Fotogalerii - Kamarádi.

18.12.2007

Pořídili jsme Amálce svetr - černý s roláčkem. Moooc ji sluší :))

Obrazek

6.12.2007

Amálka dostala od kamaráda Maxíka molitanovou boudičku. Radost měla převelikou, ale Maxík jí asi zapomněl vysvětlit, jak se taková boudička používá...

Obrazek

A večer zřejmě Amálka plnila bobříka odvahy, protože si zcela drze lehla na gauč vedle Ibinky a dokonce si dovolila ji přeskočit přes hlavu! Ibinka, coby postarší dáma, to přešla s ledovým klidem (naštěstí) a po chvíli si odešla lehnout do postele. Přece se nebude s tím malým vetřelcem mačkat na jednom gauči... :))

Obrazek

19.11.2007

Včera jsme se byli podívat na výstavu v Letňanech. Protože ale Amálka pořád vesele hárá, tak jsme byli bez ní a omrkli naši budoucí konkurenci. No je to jasný - Amálka je samozřejmě ze všech nejhezčí a kdyby se zúčastnila, všechny by je roznesla na kopytech :))

3.11.2007

Tak dnes jsme zjistili, že nám Amálka začala hárat... Což nás příliš nepotěšilo - naše první výstava v Letňanech, kam jsme přihlášeni, je tímto ohrožena...

Kaťátka - ty nám ale sluší moc :))

Obrazek

1.9.2007

Začínáme chodit na cvičák :)

29.6.2007

Amálku jsme si přivezli domů :))

Obrazek


Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Moc zdravím

(Petra, 1. 10. 2010 13:31)

Amálka je fakt kouzelná :-) mám pro tohle plemeno slabost...asi proto, že doma mám polovičního bostonka a miluju ho nade vše :-) Posíláme pac. P&P